Kausikortti ammunnan harrastajille, jotka eivät ole seuran jäseniä

27.1.2021

Kausikortti mahdollistaa ulko- ja sisäratojen käytön toisten SAL:n seurojen jäsenille sekä paikallisille metsästäjille ja reserviläisille.

Luhangan Ampujien vuosikokous päätti ottaa käyttöön kausikortin, joka mahdollistaa seuran ulko- ja sisäratojen käytön muillekin kuin seuran jäsenille.

Luhangan Ampujien kausikortin voi saada henkilö, joka on toisen SAL:n seuran jäsen ja jolla on voimassa oleva SAL vakuutuksen sisältävä lisenssi.

Lisäksi kausikorttia voivat hakea Luhangan ampujien toiminta-alueella olevan reserviläisjärjestön tai metsästysseuran jäsenet, joilla on voimassa oleva reserviläisten ampumaturva tai metsästyskortti. Seuran toiminta-alueeksi katsotaan Hartola, Joutsa, Luhanka, Putkilahti Jyväskylän puolelta ja Sysmä.

Kausikorttihakemukset käsittelee seuran johtokunta ja kausikortti on voimassa kalenterivuoden. Kausikortin hinta on 30 euroa. Maksuvälineenä on lasku, jonka voi maksaa myös Smartum liikuntaedulla. Smartum toimipisteen nimi on Laidonkangas/kausikortti.

Linkki kaussikorttihakemukseen